Baza i noclegi

Harcerska Baza Obozowa w Leśnej Hucie położona jest koło Czarnej Wody w sercu Borów Tucholskich – oazie ciszy i spokoju. Jest idealnym miejscem na biwaki i piesze wycieczki.

Położenie przy południowo-zachodniej granicy Kociewia zezwala na kontakt zSONY DSC bogatą lokalną kulturą. W okolicach Leśnej Huty przebiegają liczne szlaki turystyczne, a sam region odegrał niemała rolę na kartach historii II Wojny Światowej. Lokalizacja w niewielkiej odległości (5 km) od centrum Czarnej Wody zostawia spore pole do popisu dla grup rekonstrukcyjnych i organizatorów biegów na orientację, a dla zielonych szkół i szkolnych wycieczek poczucie bezpieczeństwa i możliwości relaksu. Leśna Huta jest dobrym punktem do rozpoczęcia wędrówek po szlakach Borów Tucholskich. Niepowtarzalny klimat tego miejsca sprawia, że kto raz tu trafi na zawsze zachowuje to wspomnienie w pamięci i chętnie do nas wraca. Dodatkowo, zapewniane przez nas pyszne posiłki pozwolą organizatorom imprez poświęcić swą uwagę jedynie atrakcyjnym programom.

Całoroczna baza noclegowa składa się z głównego budynku – dawnego pruskiego zarządu zieleni – mogącego pomieścić 50 osób w salach noclegowych, a także części „leśnej” – pola namiotowego na 200 osób.

OFERUJEMY:

 • 45 miejsc noclegowych na łóżkach w pokojach wieloosobowych (wspólna łazienka),
 • 4 miejsca noclegowe w osobnej części budynku, z własną kuchnią oraz łazienką,
 • 200 miejsc pod namiotami,
 • pole namiotowe,
 • możliwość wykupienia dodatkowo wyżywienia (ew. dodatkowo grill, ognisko z kiełbaskami).

WYPOSAŻENIE BAZY:

 • łóżka piętrowe i zwykłe (dodatkowo koc i poduszka – należy jednak mieć własny śpiwór),
 • toalety z prysznicami,
 • stołówkę letnią oraz zimową,
 • salę szkoleniową z kominkiem,
 • rzutnik multimedialny,
 • możliwość skorzystania z komputera,
 • darmowy internet bezprzewodowy,
 • flipchart,
 • w Czarnej Wodzie (około 30-40 min. pieszo) znajduje się otwarty basen,
 • pośredniczymy również w zorganizowaniu spływu kajakowego.